دسته‌بندی نشده

کارگاه روایت پردازی در موزه های علوم با موضوع طراحی مشارکتی

موزه ملی علوم و فناوری با هدف تمرکز بر ایده‌پردازی و طوفان فکری برای رسیدن به یک روایت مناسب برای گالری تغییر اقلیم و با مشارکت ایکوم ایران کارگاه روایت‌پردازی در موزه‌های علوم را با موضوع «طراحی مشارکتی گالری تغییر اقلیم»در دو بخش آنلاین و حضوری و کارگاهی در ۶ روز از ماه مهر ۱۴۰۲ برگزار می‌کند.


به گزارش ایسنا، چالش فوری‌ تغییرات اقلیمی برای یک سیاره در حال گرم‌شدن فراتر از یک نگرانی زیست‌محیطی یا علمی ساده است و بر تمام جنبه‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی زندگی انسان‌ها تأثیر می‌گذارد. موزه‌ها بخصوص موزه‌های علوم در سراسر جهان به طور فزاینده‌ای در تلاش برای شکل‌دهی به آینده‌ای عادلانه‌تر و پایدار برای همه هستند. موزه ملی علوم و فناوری ایران هم در این راستا و برای انجام رسالت خود در زمینه اطلاع‌رسانی علمی و ایجاد حساسیت نسبت به چالش تغییرات اقلیمی در حال طراحی گالری تعاملی است. به همین منظور کارگاه روایت‌پردازی در موزه‌های علوم با موضوع «طراحی مشارکتی گالری تغییر اقلیم» در بخش آنلاین روزهای ۹ و ۱۰ مهر ۱۴۰۲ از ساعت ۱۵ الی ۱۷ با هدف عمق‌بخشی به نگاه و دانش شرکت‌کنندگان در زمینه موضوع تغییرات اقلیمی، ایده‌پردازی جمعی و کلیات روایت‌گری علمی در سه محور «کلیات و تجربیات طراحی مشارکتی»، «ملزومات روایت‌پردازی علمی» و «کلیات تغییرات اقلیمی و گرمایش جهانی با تمرکز بر پیامدهای آن در ایران» در بستر اسکای روم به آدرس لینک https://www.skyroom.online/ch/zagros2002m/museums  برگزار می‌شود.


همچنین، بخش کارگاهی-حضوری با هدف برگزاری جلسات طوفان فکری خلق ایده برای گالری تعاملی با تمرکز بر راهکارها و تاب‌آوری در برابر تغییرات اقلیمی و گرمایش جهانی در ایران و تلاش بر یافتن مسیرهای خلاقانه برای جلب توجه بازدیدکنندگان در مورد لزوم پیشگیری و آینده‌نگری در برابر تغییرات اقلیمی در چهار جلسه و روزهای ۱۹، ۲۰، ۲۶ و ۲۷ مهرماه از ساعت ۹ الی ۱۲ با سخنرانی صاحب‌نظرانی مانند احمد محیط طباطبایی، محمد درویش، مجید حبیبی نوخندان، محمد سیمری، زهرا آرمند، رضا مفاخر، سمیرا رویان، یاسمن اسماعیلی، گیتی صفرزاده، الناز نجفی، یحیی طباطبایی، احمد شاکری، بهرنگ سلاجقه، علی گرجیان و اندیشه مشیری در سالن اجتماعات موزه ملی علوم و فناوری ایران به آدرس بزرگراه حقانی، ورودی کتابخانه ملی، جنب فرهنگستان زبان و ادب فارسی برگزار می‌شود.


به نقل از روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری ایران، حضور در بخش آنلاین کارگاه رایگان و برای عموم آزاد است و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق لینک و کلیک بر روی گزینه مهمان در نشست حضور داشته باشند. علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی با شماره ۰۹۳۶۴۹۲۸۶۴۷تماس بگیرند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

بیشتر بخوانیم بورس خرید نهال کجاست؟ نکات خرید نهال چیست؟
بیشتر بخوانیم راهنمای خرید نهال

Leave a Reply