دسته‌بندی نشده

چه نهال های گردویی برای سودهی مناسب می باشند:

معمولا در این بازه از زمان که بسیاری از کسب و کارها رونق خود را از دست داده اند، بهره بردن از سودهی درختان گردو می تواند هر کشاورزی را وسوسه کند، پس از همین روی ما در این مقاله به برسی چندی از انواع نهال گردو مفید میپردازیم لطفا همراه ما باشید. نهال گردو، پرورش دلار بر روی شاخه های سبز می باشد اگر اصولی صورت پذیرد.

معرفی اولین نهال، نهال گردو خوشه ای:

نهال گردو خوشه ای، از دسته گردوهایی می باشند که باردهی آنان بسیار عالی می باشد به طوری که هر کشاورزی تحریک می شود تا چند تایی از آن را در باغش پرورش دهد. درخت گردو خوشه ای از شهره اش داد می زند که رقمی مانند خوشه های انگور، باردهی پر و به صورت یک جایی دارد که سودهی بسیار عالی ای را برای باغدار رقم خواهد زد.

به نقل از نهالستان آریا نهال: نهال گردو خوشه ای، از نهال های بومی و محبوب ایران می باشد اما باردهی آن در برخی از نژاد ها با سایز متوسط می باشد که می تواند کمی از عالی بودن این نهال بکاهد اما همچنان مقاومت بسیار مناسب آن در برابر آفات می تواند نظر هر خریدار نهال گردو را به خود جلب نماید.

معرفی دومین نهال، نهال گردو ژنوتیپ برتر:

این نهال گردو ژنوتیپ آریا؛ یکی از ارقام بومی کشور محبوب ایران می باشد که در سال های گذشته ذهن بسیاری از باغداران و کشاورزان را به خود جلب کرده است. این نهال پایه بذری بوده است که با این تفسیر می توان حدس زد که قیمت بسیار مناسب تری نسبت به ارقام گردو پیوندی داشته باشد. خرید نهال گردو مثل دلار سود دارد.

نهال گردو ژنوتیپ آریا؛ یکی از نهال های پربار گردو می باشد که در اولین سال پس از کاشت، به باردهی می رسد و مغز گردوی سفید و چربی را تحویل خریداران خود می دهد. این مغز walnut بسیار خوش طعم و چرب می باشد و دارای پوستی نسبتا کاغذی می باشد. هر درخت بالغ ژنوتیپ 7 یا تیپ 7 امکان باردهی تا 70 کیلو را در هر سال به ازای هر درخت بالغ گردو از خود به نمایش می گذارند.

توصیه می شود این درختان گردو را در مناطق نسبتا متوسط تا گرمسیر بکارید تا با بهترین عملکرد این seedlings، لذت کشاورزی را صد چندان نمایید.

گردو ژنوتیپ برتر معمولا مقاومت نسبتا زیادی در برابر بیماری هایی مانند بلایت و شانکر باکتریایی دارد.توصیه می شود حین خرید از مجموعه ی آریا نهال حتما رقم های کم سن آن را تهیه نمایید تا به بیشترین بازدهی هر درخت دست پیدا نمایید.

سومین نهال گردوی پرطرفدار، نهال گردو اسرائیلی:

نهال گردو اسرائیلی یکی از رقم های محبوب ایرانی می باشد که از اسمش شما نمی توانید متوجه ی بومی این نهال های گردو پرطرفدار شوید، زیرا در سال های گذشته این نهال را با این اسم صدا می زنند و برخلاف میل نهال کاران، این نام روی آن قرار گرفته است که مجموعه ی اریا نهال درصدد شکستن نام آن اقدام به نام گذاری آن به نام گردو فلسطینی نموده است.

قیمت نهال گردو اسرائیلی که یکی از پربارترین نهال های (ariyanahal)و حوزه ی فروش گردو می باشد، برای مناطق سردسیر بسیار مناسب است و در اب و هوای سردسیر عملکرد بسیار خوبی را از خود به اجرا گذاشته است.کشاورزان قدیمی از نهال را به عنوان یکی از نهال های پرسودی که با آن وارد بازار صادرات شده اند، نام می برند.

نهال گردوی اسرائیلی محبوب همگان می باشد اما نیازمند رسیدگی هایی مانند:

  1. هرس به موقع
  2. کودهی اصولی و صحیح
  3. خاک مناسب کاشت
  4. قیم گذاری
  5. رقم گرد افشان مناسب جهت بارور کردن درختان
  6. سم پاشی درختان به موقع
  7. آبیاری منظم و اصولی بسته به بیوگرافی درخت و جغرافیای محل کاشت نهال گردو
  8. مناسب کردن دمای پرورش نهال گردو
  9. و…. موارد دیگر که تمامی در باردهی tree، اثر زیادی را باقی می گذارند.

اما چگونه یک خرید نهال گردویی مطمئن انجام دهیم:

بله باز هم اندوه خرید نهال های مطمئن در این بازار پر تراکمی که بسیاری از نهالستان ها اقدام به فروش نهال می کنند. در این میان همیشه نهالستان هایی با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و گواهی قرنطینه، توانسته اند کمک شایانی به بازار نهالستان ها صورت دهند.

نهالستان معتبر آریا نهال؛ محبوب بسیاری از عشاق کشاورزی، می باشد که شما عزیزان می توانید با خرید نهال از آریا نهال به این امر مهم دست بیابید.

توصیه می شود قبل از ثبت سفارش و استعلام قیمت نهال گردو از مشاوره ی رایگان آریا نهال بهره مند شوید. نهالستان آریا نهال بزرگترین مرکز تولید کننده و عرضه کننده ی انواع ارقام نهال جهت کاشت و پرورش فضای سبز در ایران و خاورمیانه / مشاوره جهت احداث باغ.

تمام انواع نهال با شناسنامه و گواهی بهداشت تحت نظر بهترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی صورت میپذیرد.

منبع: ariyanahal.ir

Leave a Reply