دسته‌بندی نشده

مواد افزودنی به بتن

مواد افزودنی به بتن

بتن از جمله کاربردی ترین مصالح ساختمانی است که به جرات می توان گفت که در تمامی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. مواد افزودنی مختلفی ممکن است به بتن اضافه شود که هر یک از این مواد ویژگی های متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند و در مواقع خاصی نیز از آنها استفاده خواهد شد. در حالت کلی مواد افزودنی بتن دست به دست هم می دهند تا محصولی با کیفیت متناسب با خواسته شما تولید کنند. البته در انتخاب مواد افزودنی بتن نیز باید به موارد مختلفی دقت داشته باشید که در ادامه توضیحات کامل تری در خصوص قیمت سیمان و بلوک سبک ارائه نموده ایم:

آشنایی با بتن در ساختمان سازی

بتن از مواد اولیه مختلفی تشکیل شده است که از جمله مواد اولیه آن می توان به: آب، سیمان، ماسه و شن اشاره کرد. توجه داشته باشید که تمامی ترکیبات باید به مقادیر استاندارد به بتن اضافه شوند تا مقاومت مناسبی را از آن شاهد باشیم. هریک از انواع بتن ها در بخش های خاصی از ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند و انتخاب بتن مناسب برای محل مورد نظر، بر میزان مقاومت و کیفیت سازه تاثیر مستقیم خواهد گذاشت. همچنین قیمت بتن بیشتر تحت تاثیر قیمت سیمان است.

منظور از دیرگیر کننده چیست؟

بتن از ترکیب مواد خشک مثل سیمان و ماسه با آب به دست می آید و به همین دلیل در صورت از دست دادن آب، ملات خشک شده و به ماده ای جامد تبدیل خواهد شد. بتن در ابتدا ماده ای انعطاف پذیر و سیال است که پس از گذشت مدتی، مقداری از آب خود را از دست داده و به ماده ای چسبنده ژله ای شکل تبدیل می شود. در آخرین مرحله تقریبا شکل جامد به خود گرفته و با از دست دادن تمامی آب خود ساختاری جامد در آن پدید می آید که آماده تحمل وزن است. حال بسیاری این سوال را دارند که جه مدتی طول می کشد تا بتن خشک شود؟ بتن ممکن است در مدت کوتاهی خشک شده و مجال پخش کردن به شما ندهد. این مشکل می تواند معایب بسیاری داشته باشد و از این رو مواد افزودنی دیرگیر کننده به کمک شما می آیند چرا که با استفاده از آنها می توانید باعث دیر خشک شدن بتن شوید. مواد افزودنی دیرگیر کننده باعث می شوند که مدت بیشتری برای استفاده از بتن وقت داشته باشید و به همین دلیل محبوبیت بسیاری پیدا کرده اند.

قیمت دیرگیر کننده

قیمت سیمان به یکی از مهمترین دغدغه های مردم تبدیل شده که در رابطه با قیمت دیرگیر کننده نمی توان رقم دقیقی در نظر گرفت چرا که قیمت این محصول نیز به مانند محصولات صنایع مختلف نوسانات بسیاری داشته و ممکن است حتی در روزهای مختلف، قیمت متفاوتی از آن شاهد باشیم. قیمت دیرگیر کننده ها در حالت کلی با توجه به کیفیت بالایی که دارند مناسب بوده و امکان خرید آن برای همگان وجود خواهد داشت. این مواد باید به مقدار استاندارد به بتن اضافه شود تا باعث کاهش میزان مقاومت و کیفیت آن نشود. استفاده نکردن از مواد افزودنی دیرگیر کننده بتن گاهی اوقات می تواند ضررهای جبران ناپذیر داشته باشد. برای مثال: زمانی که سقف آپارتمان یا خانه را بتن ریزی می کنید، در صورت سفت شدن سیمان مجبور به دور ریختن آن خواهید شد اما چنانچه وقت کافی برای پهن کردن داشته باشید می توانید با اطمینان کامل و به صورت دقیق بتن را پهن کنید.

زودگیر کننده بتن

همانطور که در بخش های قبل دانستیم گاهی اوقات نیاز به دیرگیر کننده بتن است اما در مقابل، گاهی اوقات نیاز به زودگیر کردن بتن خواهد بود. در این مواقع نیز مواد افزودنی زودگیر کننده با تاثیر بر مولکول های سیمان باعث خشک شدن سریع آن خواهد شد. این مواد افزودنی سرعت آبدهی سیمان را افزایش داده و در نتیجه سریعا بتن را سفت خواهد کرد. استفاده بیش از حد استاندارد از زودگیر کننده بتن عوارض بسیاری خواهد داشت که از جمله مهمترین عوارض آن می توان به کاهش گیرش بتن اشاره کرد به گونه ای که ممکن است اتصال میلگرد با بتن دچار مشکل شود. توجه داشته باشید که مواد افزودنی زودگیر کننده حساسیت بیشتری به بتن خواهند داد و در مواقعی که از مواد زودگیر کننده استفاده کردید باید حتما بتن را سریع در محل مورد نظر پهن کنید تا سفت نشود.

قیمت زودگیر کننده بتن

قیمت زودگیر کننده به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از مهمترین آنها را می توان کیفیت آن دانست. در صورتی که این مواد خالص باشد قطعا هم عملکرد مناسب تری داشته و هم مقدار کمی از آن می تواند کارایی مورد نظر را داشته باشد. قیمت زودگیر کننده بتن در شرکت های مختلف می تواند متفاوت باشد و به همین خاطر قبل از خرید بهتر است قیمت مراکز مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و در نهایت بهترین مورد را برای خرید انتخاب کنید. شهربتن از جمله بهترین انتخاب ها برای خرید مصالح ساختمانی است. از سامانه این شرکت می توانید کلیه انواع مصالح مورد نیاز برای ساخت ساختمان را خریداری نمایید. اصلی ترین مزیت خرید از شهربتن، قیمت مناسب آن است چرا که مسئولین آن به منظور جلب رضایت مشتریان خود اقدام به ارائه محصولات به صورت از تولید به مصرف کرده اند. با مراجعه به سامانه اینترنتی شهربتن امکان بررسی مشخصات و قیمت سیمان امروز و قیمت سیمان فله دقیق محصولات وجود خواهد داشت.

خرید مصالح ساختمانی

برای خرید مصالح ساختمانی راه های مختلفی پیش رو خواهید داشت اما انتخاب بهترین روش در میان آنها مزایای بسیاری خواهد داشت. تا چندی پیش برای خرید مصالح ساختمانی باید حتما به مراکز فروش سطح شهر مراجعه می شد که این روش مشکلاتی نیز به همراه داشت و به همین دلیل رفته رفته کمتر مورد توجه قرار گرفته و جای خود را به مراکز اینترنتی بخشیده است. مراکز متعددی در سطح فضای مجازی فعالیت می کنند که هریک ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. شهربتن از جمله مراکز معتبر فروش مصالح ساختمانی شناخته می شود که خرید از آن مزیت های بسیاری خواهد داشت. یکی از اصلی ترین مزایای خرید از این شرکت، در دست داشتن محصولات اصل و باکیفیت است چرا که مسئولین شهربتن تمام تلاش خود را در ارائه محصولات اصل و ارزان قیمت بکار گرفته اند.

بهترین محصولات بتنی

نقش اساسی شهر بتن در ارائه محصولات با کیفیت بتنی

در دنیای امروزی بتن و محصولات بتنی نقش اساسی در ساخت و ساز های صنعتی و ساختمانی دارند. فرآورده های سیمانی به انواع مختلفی دسته بنده شده و در بخش های متفاوتی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. کیفیت سازه های بتنی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در هنگام خرید حتما باید به این مولفه اساسی دقت داشته باشید. در تهیه بتن ها از مواد افزودنی مختلفی نیز استفاده می شود که البته میزان این ترکیبات در نهایت سبب خلق محصول متفاوتی خواهد شد. شرکت های مختلفی اقدام به تولید فرآورده های سیمانی کرده اند و هریک از آنها ویژگی های متفاوتی با یکدیگر دارند و نمی توان محصولات تمامی آنها را با یکدیگر یکسان در نظر گرفت. انتخاب مرکز معتبر برای خرید محصولات بتنی از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که مقاومت یک سازه رابطه مستقیم با محصولات بکار برده شده دارد. قیمت امروز سیمان یکی دیگر از مولفه های اساسی قابل توجه است که در این مطلب سعی داریم نگاهی اجمالی به نحوه قیمت گذاری این فرآورده ها داشته باشیم. شهر بتن یکی از کارگاه های تولیدی عمده محصولات سیمانی است که در طول دوره فعالیت خود به دلیل ارائه بهترین و باکیفیت ترین محصولات توانسته نظر بسیاری را نسبت به خود جلب نماید.. در ادامه توضیحات کامل تری در خصوص قیمت سیمان و بلوک سبک ارائه کرده ایم.

خرید از شهر بتن

برای خرید بتن آماده می توانید حضوری به دفتر شرکت مراجعه نمایید اما این روش به دلیل وقت گیر بودن کمتر مورد توجه قرار گرفته است. خرید اینترنتی از شهربتن ساده ترین راه برای تهیه بتن است و از این طریق می توانید بهترین و باکیفیت ترین ها را پس از بررسی ویژگی های دقیق محصول انتخاب و خریداری کنید. کارشناسان شرکت نیز به صورت ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمات پشتیبانی هستند و می توانید کلیه راهنمایی های مورد نیاز را در خصوص قیمت بلوک سیمانی و دیگر محصولات از آنها دریافت نمایید. توجه داشته باشید که مسئولین این شرکت به دلیل تجربه بالا و سیستم های مدرن، کوچکترین عیب و ایراد ها را نیز در محصولات خود رفع خواهند کرد و می توانید با اطمینان کامل اقدام به خرید از آن کنید.

 

قیمت بتن آماده

قیمت افزودنی های معدنی مانند قیمت زودگیر کننده ها و قیمت کندگیر کننده ها از جمله مهمترین مواردی است که باید در خصوص قیمت بتن آماده مورد توجه قرار گیرد. در رابطه با قیمت این محصولات نمی توان رقم ثابتی در نظر گرفت چرا که عوامل متعددی دست به دست هم می دهند تا در نهایت قیمت آن را تعیین کنند. اگر بخواهیم قیمت بتن آماده را با بتن های معمولی مقایسه کنیم باید بدانید که بتن های آماده از مواد اولیه با نسبت دقیق تری ساخته شده اند و طبیعتا مقاومت بیشتری نیز خواهند داشت و به همین دلیل قیمت بتن آماده در برابر مقاومت بالای آن معقول است. البته این امر به معنی گران بودن قیمت بتن آماده نیست و می توانید این محصول را با قیمت مناسب خریداری نمایید. حتما باید توجه داشته باشید که مواد اولیه بکار رفته در بتن تعیین کننده قیمت آن است و هر چه این مواد مرغوب تر باشند شاهد افزایش میزان قیمت بتن خواهیم بود.

منظور از بتن عیار ۴۰۰

برای درک بهتر بتن عیار ۴۰۰ ابتدا باید بدانید که منظور از عیار بتن چیست؟ عیار بتن تعیین کننده مقدار سیمان بکار رفته در واحد سیمان است. واحد سیمان در ایران متر مکعب تعیین شده است و هر چند کیلوگرم سیمان برای بتن یک متر مکعبی استفاده شده باشد عیار بتن همان قدر خواهد بود. بتن عیار ۴۰۰ از جمله محبوب ترین و پرفروش ترین انواع بتن ها است که در بخش های مختلفی از ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. و همچنین قیمت بتن آماده عیار ۴۰۰ با توجه به مقاومت بالایی که دارد، مناسب محسوب می شود. در ساختار بتن آماده از ماسه، سیمان و شن استفاده می شود و دانه های شن موجود در آن باعث افزایش مقاومت چشمگیر در بتن خواهد شد. بتن عیار ۴۰۰ در شرکت های مختلفی تولید می شود اما شرکت ما با رعایت کلیه استاندارد های بین المللی و با جدیدترین دستگاه ها توانسته است که بتن هایی با عیار دقیق و بدون کم و کاست روانه بازار نماید. توجه داشته باشید که تنها میزان سیمان مصرف شده در بتن تعیین کننده مقاومت آن نیست و وجود تناسب در میان اجزای بتن باعث مقاومت بالا می شود.

قیمت بتن عیار ۴۰۰

قیمت بتن آماده تا حد زیادی به مقدار سیمان مصرف شده در آن بستگی دارد. به این معنی که بتن عیار ۳۵۰ قیمت کمتر و عیار ۴۵۰ میزان قیمت بیشتری نسبت به عیار ۴۰۰ خواهد داشت. اگر بخواهیم بررسی اجمالی از قیمت بتن عیار ۴۰۰ داشته باشیم باید گفت: این نوع بتن آماده از جمله پرمصرف ترین انواع بتن های آماده است و قیمت آن نیز با توجه به مقاومت بالایی که دارد مناسب خواهد بود. در بازار مر نوسان امروزی، قیمت بتن عیار ۴۰۰ نیز تحت تاثیر قرار گرفته و ممکن است نوساناتی داشته باشد. برای مشاهده قیمت دقیق محصول مورد نظر خود مانند قیمت سیمان رنگی نما می توانید به وب سایت اینترنتی شهربتن مراجعه نمایید. مسئولین این شرکت به منظور رفاه حال مردم و جلب توجه آنها بهترین خدمات را با نازلترین میزان هزینه ها ارائه کرده اند و می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن محصولات مورد نیاز را از آن خریداری کنید.

دلایل استفاده از هبلکس‌ در ساختمان سازی

دلیل اصلی ساخت بلوک هبلکس دستیابی به محصولی بوده که هم سبک باشد هم ابعاد مناسبی داشته باشد که سرعت کار را بالا ببرد و هم  دارای خواص عایق باشد که حرارت و صدا به سختی از آن عبور نماید. دارای استحکام و پایداری بالا باشد. تمام این خواص در هبلکس وجود دارد.

به جرأت می توان گفت که بلوک سبک کارآمدترین مصالح ساختمانی نوین بوده، که باعث زیر و رو شدن صنعت ساخت و ساز شده است. این مصالح ساختمانی کم وزن با استفاده از پیشرفت تکنولوژی، اختراع شده و به مرور زمان جایگاه خیلی از مصالح ساختمانی سنتی را تصاحب کرده است.

مزیت هایی که بلوک سبک نسبت به بلوک های قدیمی دارد باعث شده که روز به روز به محبوبیت آن اضافه شده و عده بیشتری از مهندسان ساخت و ساز و مدیران پروژه های ساختمانی به سراغ آن بروند.

بلوک سبک چیست؟

بلوک سبک به طور معمول از ترکیب آب با ماسه ریز دانه، سیمان و پوکه های معدنی ساخته می شود. بسته به نوع بلوک  این ترکیبات می تواند متفاوت باشد. البته دلیل سبک بودن این بلوک ها ایجاد تخلخل توسط حباب های کوچک هوا در بافت آن است.

در واقع ترکیب عناصر در بلوک هر چه که باشد، وجود حباب های هوا در بافت آن ثابت است. همین امر موجب ایجاد قابلیت های چشمگیری برای این مصالح ساختمانی سبک شده است.

 

کاربرد بلوک سبک در ساختمان سازی

بلوک سبک امروزه از ضروری ترین مصالح ساختمانی به حساب می آید و در دیوار چینی (دیوارهای غیر باربر)، پر کردن کف سازه، ساختن سقف و ایجاد شیب در بخش های مختلف ساختمان به کار می آید.

بسته به کم و کیفی که انواع بلوک های ساختمانی سبک دارند، می توان از آنها در قسمت های مختلف یک سازه استفاده کرد

برگرفته از سایت https://shahrebeton.com/

Leave a Reply