دسته‌بندی نشده

وزیر کشور خبرنگاران راویان دستاوردهای انقلاب در مواجهه با جنگ

تهران- ایرنا- وزیر کشور در پیامی با گرامی‌داشت روز خبرنگار بر مسئولیت خطیر خبرنگاران برای روایت آرمان های بلند و دستاوردهای انقلاب اسلامی در برابر جنگ ترکیبی و شناختی دشمن تاکید کرد.


به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، دربخشی از پیام «احمد وحیدی» به مناسبت ۱۷ مردادماه “روز خبرنگار” که امسال با عاشورای حسینی(ع) مقارن شده است، نوشت: توانمندی‌حرفه‌ای، جسارت، دانش، آگاهی و مسئولیت‌پذیری خبرنگاران نقشی مهم در روایت‌گری صحیح از تلاش‌ها و اقدامات دولت، روشنگری افکار عمومی از دسیسه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان و تسهیل‌گری اجرای سیاست‌ها و ماموریت‌های کلان نظام و دولت با همراه‌سازی و اقناع مردم دارند.


امروز نقش و مسئولیت خبرنگاران در شرایط جنگ ترکیبی دشمن، بسیار سنگین‌تر از گذشته است. دشمن پس از ناکامی از سیاست موسوم به فشار حداکثری و ارزیابی شرایط، ملاحظات و اقتضائات عصر جدید، به سمت جنگ شناختی و تغییر اذهان و باور عمومی رفته است.


وزیر کشور در ادامه این پیام گفت: در این راهبرد، تلاش دشمن بر برجسته‌سازی شک و تردید در میان ملت نسبت به برنامه‌ها و راهبردهای کلان دولت مردمی است و سعی در وانمودسازی ناآکارآمدی در ارکان اجرایی دولت و تصویرسازی آینده‌ای پر از ابهام دارد. طرح فریضه جهاد تبیین از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی پاسخی راهبردی و دور اندیشانه به جنگ ترکیبی و شناختی دشمن است که در این عرصه، خبرنگاران با شناخت صحیح نیازهای جامعه و انعکاس حرفه ای اخبار و اقدامات راهبردی، مردمی و امید آفرین مجموعه دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، بر اعتماد عمومی در جامعه می‌افزایند.


وحیدی اظهارداشت: نباید از نظر دور داشت که امروز در راس این دولت، شخصیت سیاسی و انقلابی قرار دارد که شبانه روزی در خدمت به مردم و آحاد جامعه است و بودن در کنار مردم را الگو و مسیر حرکت دولتش قرار داده است. در یکسال گذشته شخص رئیس محترم جمهوری از ۳۰ استان بازدید میدانی به عمل آورد و با کنار نهادن هر گونه فاصله و جدایی، چهره به چهره پای درد دل اقشار و بخش های مختلف اقتصادی و تجاری جامعه نشست و همگان را به تولید و خدمت افزون تر به نظام مقدس جمهوری اسلامی فراخواند. این اقدام ارزشمند نیاز به افق گشایی و روشنگری ابعاد بیشتر آن برای گروه‌های مختلف جامعه دارد تا این واقعیت در افکار عمومی درک و لمس شود که دولت سیزدهم چه میزان دغدغه مردم و کمک به حل مشکلات پیش روی جامعه دارد.


وزیرکشور معتقد است که غفلت و تاخیر در اجرای ماموریت سنگین روشنگری می تواند زمینه تحریفات و القائات رسانه ای دشمن را فراهم سازد و برای همین در این میدان باید با پیشگامی و طرح‌های ابتکاری و خلاقانه، اجازه مانور رسانه ای به جریان معاند داده نشود و رسانه های کشور راویت‌گر اصلی و زمینه ساز اعتماد هر چه بیشتر دولت و ملت باشند.


وحیدی این را هم گفت که در دنیای امروز به سبب پیشرفت های شگرف در حوزه فناوری‌های نوین، جریان رسانه‌ای دشمن با بهره گیری از شیوه‌های خبری مختلف به دنبال منحرف ساختن افکار عمومی و ایجاد فاصله میان دولت و ملت است. مسئولیت سنگین فعالان رسانه ای در چنین بستری معنا و مفهوم دارد و باید در کنار ایفای نقش روشنگری و آگاهی بخشی، به عنوان اتاق فکری امین و دلسوز برای مسئولان عمل کنند و به سهم خود نارسائی ها و چالش ها را تبیین و راهکارهای سازنده برای برون رفت از مشکلات ارائه دهند و آگاهی، توام با مسئولیت است و امروز این رسالت بر دوش خبرنگاران شریف کشور است که با رویکرد  نقادانه، پرسشگرانه و خلاقانه یاریگر کشور در مقابله با جنگ ترکیبی دشمن باشند.


وزیر کشور مصادف شدن روز خبرنگار با عاشورای حسینی (ع) این پیام را یادآور شد که همان طور که سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین چراغ حقیقت و نورانیت اسلام را در برابر یزیدیان با جان نثاری فروزان نگه داشت و قهرمانانه از تحریف اسلام جلوگیری کرد؛ امروز هم خبرنگاران باید به تاسی از مکتب امام حسین(ع) و راویان غیور واقعه کربلا چون حضرت زینب(س) و حضرت امام سجاد(ع)، روایت‌گر صحیح آرمان های انقلاب اسلامی و پیشرفت های حاصل از مردم‌سالاری دینی در برابر جبهه استکبار باشند.Leave a Reply