دسته‌بندی نشده

فعالیت بیش از ۲۰۰ موکب کانون های مساجد در اربعین حسینی

ایسنا/لرستان جانشین ستاد اربعین کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: مواکب کانون‌های فرهنگی هنری تا یک روز بعد از اربعین حسینی برای خدمت‌رسانی به زائران دایر خواهند بود.


محمد چگنی‌نژاد، هفتم شهریور زمان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد بنابر وظیفه ذاتی خود، امسال نیز در حوزه‌های فرهنگی و هنری و خدمت رسانی در ایام برگزاری پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی، هم در داخل کشور و هم در کشور عراق، فعالیت‌های گسترده‌ای دارد.


وی افزود: امسال بیش از ۲۰۰ موکب از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد سراسر کشور در جریان کنگره عظیم اربعین حسینی فعالیت دارند که ۵۰ موکب در کشور عراق و ۱۵۰ موکب در داخل کشور مستقر هستند.  


چگنی‌نژاد بیان کرد: همچنین در بین‌الحرمین و در طول مسیر نجف به کربلا نیز گروه‌های سرود، تئاتر خیابانی و مواکب عرضه محصولات فرهنگی هنری در قالب‌های چند رسانه‌ای به همت اعضای کانون‌های مساجد برپا شده تا به وسیله زبان هنر، فرهنگ عاشورایی تبیین شود.  


جانشین ستاد اربعین کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و دبیر ستاد کانون‌های مساجد لرستان ادامه داد: همچنین در جوار پایانه‌های مرزی کشورمان، مواکب کانون‌های فرهنگی هنری مساجد دایر شده که تا بعد از اربعین حسینی برای خدمت‌رسانی به زائران برپا خواهند بود.


وی تصریح کرد: مواکب کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در مرزهای خروجی شامل تمرچین، باشماق، خسروی، مهران، چذابه و شلمچه و در دو مرز ورودی کشورمان شامل میرجاوه و ریمندان دایر شده‌اند.


چگنی‌نژاد افزود: محل فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در مسیرهای مختلف پیاده روی اربعین حسینی در کشورهای عراق و ایران است.  


جانشین ستاد اربعین کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و دبیر ستاد کانون‌های مساجد لرستان تصریح کرد: بر این اساس، در داخل کشور در مرزهای شرقی و غربی و برخی از استان‌هایی که محل تردد زائران هستند و در کشور عراق، در شهرهای مذهبی نجف، کربلا، سامرا و کاظمین و سایر مسیرهای پیاده روی اربعین حسینی، است.


وی با یادآوری اینکه مواکب کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با حمایت مردمی و خیرین دایر شده است افزود: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به اعتبار جایگاه مردمی که دارند در ایام اربعین حسینی در کشورهای عراق و ایران، در خدمت زائران حضرت سیدالشهدا(ع) بوده و در کنار سایر جریانات خودجوش مردمی، در تلاش هستند خدمتگزاری شایسته‌ای را به ساحت مقدس حضرت اباعبدالله الحسین(ع) داشته باشند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

بیشتر بخوانیمیدکی شاپ فروشگاه لوازم مزدا
بیشتر بخوانیمشیرآلات بهداشتی

Leave a Reply